Dallime mes rishikimeve të "Berg (Norvegjia)"

v
.png ->.svg using AWB
v (Korigjim i fjalës ndërlidhje)
v (.png ->.svg using AWB)
| flamuri_artikulli =
| flamuri_gjerësia =
| stema_figura = Berg_komm.pngsvg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
| gjatësia =
}}
'''Berg''' është një [[Komunat e Norvegjisë|komunë]] në [[Qarqet e Norvegjisë|qarkun]] [[Troms]], [[Norvegji]]. Komuna ka një sipërfaqe 294 &nbsp;km² dhe popullsi 1043 banorë<ref>[http://www.ssb.no/folkendrkv/2012k2/tabeller.html Të dhëna statistikore mbi popullsinë e komunave të Norvegjisë.]</ref>.
 
== Demografia ==
{{Ndarja administrative në qarkun Troms}}
{{Portal|Norvegjia}}
 
<!-- Ndërlidhje wiki -->
 
[[Kategoria:Komuna në Norvegji]]
 
<!-- Ndërlidhje wiki -->
[[bpy:বের্গ]]
[[it:Berg]]
330

edits