Dallime mes rishikimeve të "Nes (Akershus)"

v
.png ->.svg using AWB
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v (.png ->.svg using AWB)
| flamuri_artikulli =
| flamuri_gjerësia =
| stema_figura = Nes_Akershus_komm.pngsvg
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
| gjatësia =
}}
'''Nes''' është një [[Komunat e Norvegjisë|komunë]] në [[Qarqet e Norvegjisë|qarkun]] [[Akershus]], [[Norvegji]]. Komuna ka një sipërfaqe 637 &nbsp;km² dhe popullsi 18022 banorë<ref>[http://www.ssb.no/folkendrkv/2012k2/tabeller.html Të dhëna statistikore mbi popullsinë e komunave të Norvegjisë.]</ref>.
 
== Demografia ==
330

edits