Ndryshimi mes inspektimeve të "Sabit Rrustemi"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
|FaqjaWeb =
}}
'''Sabit Rrustemi''' është i lindur më [[3 Prill]] [[1959]] në Terzijaj[[Terziaj]], fshat në afërsi të [[Zhegra|Zhegrës]], [[Komuna e Gjilanit]]. Shkollimin fillor e kryen në Zhegër, atë të mesëm në Gjilan, ndërsa studimet në Degën e Letërsisë dhe [[Gjuha shqipe|Gjuhës Shqipe]], në [[Prishtinë]].
 
== Krijimtaria ==
 
==Lidhje të jashtme==
*[http://letersia.zemrashqiptare.net/article/AutoreSSH/SabitRrustemi/3579/]
*[http://www.seguraweb.nl/arspoetica/arspoetica.php?id=57]
*[http://www.agim.poeticforum.com/feed/?f=24]
*[http://www.poezi.publiku.com/note]
*[http://internationalpegasi.forumotion.com/t61-sabit-rrustemi-deshmi-e-nje-poeti-produktiv-shqiptar|Sabit Rrustemi]