Ndryshimi mes inspektimeve të "Neuroimazheria"

10 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:Parasagittal MRI of human head in patient with benign familial macrocephaly prior to brain injury (ANIMATED).gif|thumb|Rezonanca magnetike e kokës së pacientit]]
 
'''Neuroimazheria''' është term i cili zakonisht përdoret për të emërtuar teknikat të cilat kanë si qëllim fotografimin (vëzhgimin) e aktivitetit të [[Truri|trurit]] në kohë reale. Neuroimazheria është disiplinë relativisht e re e përdorur në [[Mjekësia|mjekësi]] dhe [[Neuroshkenca|neuroshkencë]]/[[Psikologjia|psikologji]].
 
== Rezonanca magnetike ==