Dallime mes rishikimeve të "Motrat Mustafa"

60 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
'''Motrat Mustafa''' ''(Safete e Sahidje Mustafa)'' janë këngëtare shqiptare nga [[Kosova]]. Këndojën që nga fëmijëria dhe shquhen në publik për herë të parë në Radio Zagreb në vitin [[1981]] me kolaboracionin e televizionin [[RTP|RTP Prishtina]]. Albumi i parë muzikorë "[[Mori Nan]]" u paraqit në vitin [[1986]]. Janë të njohura për pjesëmarrjet e tyre në shumë festivale në kohën e [[Jugosllavia|Jugosllavisë]] dhe në kohët e sotme. Gjatë karrierës së tyre muzikore arritën të publikojnë më shumë se 20 albume muzikore.Mortrat mustafa jane 6 kengetare te shquara e te mirenjohura
 
== Albumet ==
Anonymous user