Dallime mes rishikimeve të "Këngëtari"

345 bytes removed ,  16 vjet më parë
U largua krejt përmbajtja e artikullit
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
(U largua krejt përmbajtja e artikullit)
Këngëtari është një person i cili intepreton vargjet (e shkruara) duke i përcjelluar ato me tinguj të këndëshëm apo të dëshiruar për veshin e njeriut dhe zakonisht atë e bëjnë para publikut nën përcjelljen e instrumenteve muzikore.
 
==Shiko dhe këtë==
* [[Lista e këngëtarëve të muzikës popullore]]
 
[[Category:Muzikë]]
Anonymous user