Dallime mes rishikimeve të "Muzikvideo"

598 bytes removed ,  15 vjet më parë
U largua krejt përmbajtja e artikullit
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
(U largua krejt përmbajtja e artikullit)
'''Muzikvideo''' janë filma të shkurtër, që shfaqin [[kënga|këngë]] në stilin e [[filmi]]t. Ato janë në të shumtën e rasteve të gjata sa vetë kënga dhe e kanë atë si burim të vetëm toni.
 
{{Muzi-cung}}
[[Category:Muzikë]]
 
 
[[da:Musikvideo]]
[[de:Musikvideo]]
[[en:Music video]]
[[es:Video musical]]
[[fi:Musiikkivideo]]
[[fr:Clip]]
[[he:וידאו קליפ]]
[[it:Videoclip]]
[[ja:ミュージック・ビデオ]]
[[nl:Videoclip]]
[[no:Musikkvideo]]
[[pl:Teledysk]]
[[pt:Videoclip]]
[[simple:Music video]]
[[sv:Musikvideo]]
[[yi:מוזיק ווידיא]]
[[zh:音樂錄影帶]]
Anonymous user