Ndryshimi mes inspektimeve të "Viola Isufaj"

47 bytes added ,  8 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Viola Isufaj''' ka lindurlindi[[Durrës]] në vitin [[1980]]. Punon si pedagoge në Fakultetin e Historisë dhe të FilologjiseFilologjisë, Dega Gjuhë-Letërsi, Universiteti i Tiranës, ku u gradua shkëlqyeshëm "DOKTORDoktor Ii SHKENCAVEShkencave". Njeh shumë mirë disa gjuhë të huaja.
 
Ka botuar një numër të konsiderueshëm artikujsh shkencorë, ka kumtuar në disa konferenca shkencore kombëtare e ndërkombëtare si dhe ka botuar disa cikle poetike dhe librat në prozë : Zotit M., një letër, Saga e Gjarprit, Ditë të askujt.
Zotit M., një letër është shoqëruar me një parathënie vlerësuese nga Ismail Kadare, Saga e Gjarprit është bërë objekt studimi në konferenca shkencore ndërkombëtare.
 
Viola Isufaj është intervistuar disa herë në Shqipëri e Kosovë për veprimtarinë artistike dhe studimore.
Zotit M., një letër është shoqëruar me një parathënie vlerësuese nga Ismail Kadare, Saga e Gjarprit është bërë objekt studimi në konferenca shkencore ndërkombëtare.
 
Viola Isufaj është intervistuar disa herë në Shqipëri e Kosovë për veprimtarinë artistike dhe studimore.
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Lindje 1980]]