Ndryshimi mes inspektimeve të "1892"

136 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: hsb:1892)
 
== Lindje ==
* [[6 gusht]] - [[Abaz Kupi]], ushtarak dhe veprimtar i çështjes kombëtare gjatë dhe mbas [[Lufta e Dytë Botërore|Luftës së Dytë Botërore]].
 
== Vdekje ==
* [[Pashko Vasa]], shkrimtar shqiptar.
** [[23 tetor]] - [[Abdyl Frashëri]], atdhetarëatdhetar. (Lindi më [[1839]])
* '''Tetor'''
** [[23 tetor]] [[Abdyl Frashëri]], atdhetarë. (Lindi më [[1839]])
 
 
7.597

edits