Dallime mes rishikimeve të "1944"

211 bytes added ,  8 vjet më parë
v (roboti shtoj: hsb:1944)
 
== [[:Kategoria:Vdekje 1944|Vdekje]] ==
* [[7 gusht]] - [[Skënder Muço]], avokat, veprimtar i [[Balli Kombëtar|Ballit Kombëtar]]. Themelues i së parës parti social-demokrate tok me [[Musine Kokalari]]n më 1943 dhe i gazetës "Zëri i lirisë".
* [[23 Shtator]] - [[Ibe Palikuqi]], dëshmore shqiptare e luftës antifashiste (l. [[1927]])
 
7.597

edits