Dallime mes rishikimeve të "Science fantasy"

356 bytes added ,  15 vjet më parë
v
Ndryshimet e 75.126.48.146 u kthyen mbrapsht, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga YurikBot.
(U largua krejt përmbajtja e artikullit)
v (Ndryshimet e 75.126.48.146 u kthyen mbrapsht, artikulli tani ndodhet në versionin e fundit nga YurikBot.)
'''Science fantasy''' është një [[zhanri|zhanër]] literature, që bashkon [[science fiction]] dhe [[fantazi]]në. Një nga filmet më të njohur atë këtij zhanri është [[Star Wars]].
 
{{lit-cung}}
{{film-cung}}
[[Category:Fiktiv]]
[[Category:Zhanri]]
 
[[de:Science Fantasy]]
[[en:Science fantasy]]
[[pt:Fantasia científica]]
[[sv:Science fantasy]]
1.144

edits