Dallime mes rishikimeve të "1888"

348 bytes added ,  9 vjet më parë
No edit summary
 
== Lindje ==
* [[DhimitërRexhep BeratiMitrovica]] - nënshkruesveprimtar, i[[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|nënshkrues]] (vdiq mëi [[1970Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]]), ministër e Kryeministër.
* [[Dhimitër Berati]] - [[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|nënshkrues]] i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]] (vdiq më [[1970]])
* [[28 mars]] - [[Shuk Gurakuqi]], nëpunës, financier, deputet dhe ministër.
 
7.597

edits