Ndryshimi mes inspektimeve të "Nikollë Kaçorri"

ska përmbledhje të redaktimeve
: ''Krahu i djathtë i Ismail Qemalit''".
 
'''Nikollë Kaçorri''' ([[1862]]-[[1917]]) ishte klerik, politikan dhe atdhetar shqiptar, [[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|nënshkrues]] i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]] dhe Zëvëndës Kryeministër i parë i Shqipërisë në kabinetin e Ismail Qemalit.
 
== Jetëshkrimi ==
7.597

edits