Dallime mes rishikimeve të "1839"

143 bytes added ,  8 vjet më parë
v (r2.7.3) (roboti shtoj: wuu:1839年)
* [[Abdyl Frashëri]], politikan shqiptar. (Vdiq më [[23 tetor]] [[1892]])
* [[Mic Sokoli]], luftëtar shqiptar (Vdiq më [[1881]])
* [[Turhan Pashë Përmeti]], nëpunës, diplomat i [[Perandoria Osmane|Perandorisë Osmane]] dhe kryeministër i [[Shqipëria|Shqipërisë]].
 
== Vdekje ==
7.597

edits