Ndryshimi mes inspektimeve të "17 Dhjetor"

33 bytes added ,  7 vjet më parë
== Ngjarje ==
* [[1903]] - [[Vëllezërit Wright]] arritën të fluturojnë me avionin e tyre Flayer dhe të kalojnë 37 metra. Fluturimi zgjati vetëm 37 sekonda.
* [[1912]] - Fillon punimet [[Konferenca e Londrës 1912-1913|Konferenca e Ambasadorëve]] në [[Londër]]
* [[1989]]. - Në [[Rumania|Rumani]] shperthyen demonstratat masive kunder regjimit te diktatorit [[Nicolae Ceauşescu]],në ë cilat humbën jetën 1.000 njerz.