Dallime mes rishikimeve të "Vushtrria"

54 bytes added ,  8 vjet më parë
U kthye versioni 1281355 i bërë nga Vushtrri - Vicianum (diskutimet)
(U kthye versioni 1281355 i bërë nga Vushtrri - Vicianum (diskutimet))
<gallery>
 
Komuna- Vushtrri.jpg| Komuna e Vushtrrisë
</gallery>
Qytetin e Vushtrrisë e përshkojnë lumi Sitnica, si lumi më i madh, që përshkon tejpërtej territorin e Komunës, ndërsa dy lumenj më të vegjël : Tërstena dhe Studimja, kalojnë nëpër qytetin e Vushtrrisë. Ndërkaq gjuhët zyrtare janë shqipja dhe serbishtja, kurse më 2008 Komuna e Vushtrrisë ka vendosur që në përdorim zyrtarë të jetë edhe gjuha turke.