Dallime mes rishikimeve të "1946"

15 bytes added ,  8 vjet më parë
* [[6 Korrik]] - [[Bedri Pejani]], nënshkrues i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]] (l. [[1885]])
* [[17 shtator]] - [[Jup Kazazi]] ministër i Partisë Fashiste në qeverinë e [[Mustafa Kruja|Mustafa Krujës]], udhëheqës ushtarak i [[Balli Kombëtar|Ballit Kombëtar]] dhe organizator i [[Lufta e Reçit|Luftës së Reçit]].
* [[Shtatori]] - [[Muzafer Pipa]] avokat dhe publicist shqiptar.
 
 
7.597

edits