Dallime mes rishikimeve të "Kristofor Kolombi"

 
== Zbulimi i Amerikës ==
Zbulimi i Amerikes u be per here te pare nga Kolombi, por ai mendonte se kishte zbuluar Indine dhe jo token e re.Per kete arsye vendasit u quajten indiane.Me vone Americo Vespuci shkoi ne token e re dhe emeroie emertoi Ameriken.
 
== Lidhje të jashtme ==
Anonymous user