Dallime mes rishikimeve të "Truri"

1 byte added ,  9 vjet më parë
Shkencëtarët kanë zbuluar jo vetëm zonën e trurit por edhe specifikat e qelizave që vendosin reagimin e minjve. Ata kanë monitoruar aktivitetin e qelizave në trurin e minjve pasi iu nënshtruan stresit dhe frikës.
 
== Gjetja e "usullesbusulles morale" ==
[[Skeda:Busulla morale e trurit.jpg|thumb|right|250px|]]
 
Anonymous user