Dallime mes rishikimeve të "Georg Stadtmüller"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: ndryshime kozmetike)
[[Skeda:georg_stadtmueller.jpg|thumb|right|Georg Stadtmüller]]
 
'''Georg Stadtmüller''' ([[1909]] – [[1985]]) është autor i librit ''Forschungen zur albanischen Frühgeschichte'' (Hulumtime rreth historisë së hershme shqiptare) botimi i parë i të cilit u bë në [[Budapest]] më [[1942]], ndërsa botimi i dytë i zgjeruar doli në [[Wiesbaden]] më [[1966]]. Ky hulumtim vlen akoma si studimi më i thukët rreth origjinës dhe historisë së kryehershme shqiptare.
 
[[Kategoria:Lindje 1909]]
[[Kategoria:Vdekje 1985]]
 
[[de:Georg Stadtmüller]]
[[en:Georg Stadtmüller]]