Ndryshimi mes inspektimeve të "Hirushja"

325 bytes added ,  8 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 46.99.40.155 (diskutimet) në versionin e fundit nga Kmoksy.
v (U kthyen ndryshimet e 46.99.40.155 (diskutimet) në versionin e fundit nga Kmoksy.)
'''Hirushja''' (''Sinderella Kül Kedisi'') është film turk i vitit [[1971]] i realizuar nën regji të [[Süreyya Duru]] dhe me skenar të [[Hamdi Degirmencioglu]], filmi tregon historinë e Hirushjes.
'''Hirushja''' (ang. [[Cinderella]])
 
==Aktorët==
* [[Zeynep Degirmencioglu]]
* [[Sertan Acar]]
* [[Suna Selen]]
* Seden Kiziltunç
* Resit Çildam
* Gani Dede
 
[[Category:filma turqisht]]
64

edits