Ndryshimi mes inspektimeve të "FC Barcelona"

1.170 bytes removed ,  7 vjet më parë
== Trofet ==
[[Skeda:Barca championsleague.jpg|thumb|300px|Duke e festuar ne rruge ne Barcelonë, 2006]]
 
=== Liga vendore dhe Kupat e vendit ===
* [[Skeda:Liga.png|20px]] ‎'''[[La Liga|Kampion i La Ligas]]: 21
** [[La Liga 1928-29|1928-29]], [[La Liga 1944-45|1944-45]], [[La Liga 1947-48|1947-48]], [[La Liga 1948-49|1948-49]], [[La Liga 1951-52|1951-52]], [[La Liga 1952-53|1952-53]], [[La Liga 1958-59|1958-59]], [[La Liga 1959-60|1959-60]] , [[La Liga 1973-74|1973-74]], [[La Liga 1984-85|1984-85]], [[La Liga 1990-91|1990-91]], [[La Liga 1991-92|1991-92]], [[La Liga 1992-93|1992-93]], [[La Liga 1993-94|1993-94]], [[La Liga 1997-98|1997-98]], [[La Liga 1998-99|1998-99]] , [[La Liga 2004-05|2004-05]] , [[La Liga 2005-06|2005-06]] , [[La Liga 2008-09|2008-09]], [[La Liga 2009-10|2009-10]], [[La Liga 2010-11|2010-11]]
 
* [[Skeda:RFEF_-_Copa_del_Rey.svg|20px]] '''[[Copa del Rey]]: 25'''
** 1910, 1912, 1913, 1920, 1922, 1925, 1926, 1928, 1942, 1951, 1952, 1953, 1957, 1959, 1963, 1968, 1971, 1978, 1981, 1983, 1988, 1990, 1997, 1998, 2009
 
* [[Skeda:RFEF_-_Supercopa_de_España.svg|20px]] '''[[Supercopa de España]]: 10''' (Reali i ka 8)
** 1983, 1991, 1992, 1994, 1996, 2005, 2006, 2009, 2010, 2011
 
* '''[[Copa de la Liga]]: 2 '''(Reali i ka 12)
** 1982, 1986
 
=== Kupat Evropiane ===
Anonymous user