Ndryshimi mes inspektimeve të "1 shkurt"

73 bytes added ,  7 vjet më parë
Shtim të dhënash të reja
(Shtim të dhënash të reja)
 
== Lindje ==
 
* [[1965]] - [[Brandon Lee]] aktor kinezoamerikan dhe djali i legjendes [[Bruce lee]]
* [[19311690]] - [[BorisFrancesco YeltsinMaria Veracini]], kryetarkompozitor iitalian parë(v. [[Rusi|Rusisë1768]]).
* [[16901901]] - [[FrancescoClark Maria VeraciniGable]], kompozitoraktor italianamerikan (v.1768 [[1960]]).
* [[1931]] - [[Boris Yeltsin]], kryetar i parë [[Rusi|Rusisë]] (v. [[2007]]).
* [[1965]] - [[Brandon Lee]] aktor kinezoamerikan po ashtu dhe djali i yllit të arteve marciale [[Bruce Lee]]
* [[1965]] - [[Brandon Lee]], aktor kinezoamerikan po ashtu dhe djali i legjendesyllit të arteve marciale [[Bruce leeLee]] (v. [[1993]]).
* [[1969]] - [[Gabriel Batistuta]], futbollist argjentinas.
 
== Vdekje ==