Ndryshimi mes inspektimeve të "Lamborghini"

64 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.3) (roboti largoj: diq:Lamborghini)
 
'''Automobili Lamborghini S.p.A.''' ([{{IPA|ˌlamborˈgiːni}}] / [[sqt.]] '''Lamborxhini''') është një [[Lista e markave automobile|prodhues veturave]] [[Italia|italiane]], që nga viti [[1964]] [[vetura sportive]] prodhon. Qendra e firmës është [[Sant'Agata-Bolognese]] mes [[Bologna]] dhe [[Modena]].
[[File:Lamborghini in sosta.jpg|thumb|left|400 px|Lamborghini]]
 
{{auto-cung}}
Anonymous user