Dallime mes rishikimeve të "Ruzhdi Pulaha"

12 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
ruzhdi pulaha eshte shkrimtari me i njohur i shqiperise.ai ka shkruar filma shume te njohur si "zonja nga qyteti" dhe "shoqja nga fshati".por ruzhdi pulaha nuk eshte vetem nje dramaturg i njohur,respektuar,dhe i talentuar,ai eshte edhe nje prind dhe baba i dashur.Ruzhdi Pulaha kujdeset shume per familjen e tij.
 
[[Kategoria:KorçëNjerëz nga Korça]]
 
[[pl:Ruzhdi Pulaha]]
784

edits