Ndryshimi mes inspektimeve të "Përdoruesi diskutim:Babagjysh"

 
After the capitulation of Italian forces on 8 September 1943, German troops swiftly occupied Albania with two divisions. The Germans formed a ‘neutral government’ in Tirana with the Balli Kombëtar.[4][5][6][7]
 
:Kur Babgjyshi te kthehet nga bllokimi nuk ka nevoje te korigjoje artikullin anglisht, pasi ai artikull nuk ka pasaktesi. Gjermanet vertete e kryen masakren e Boroves perpara se Italia fashiste te kapitullonte, dhe me saktesisht ata kane qene ne Borove me 6 deri me 9 korrik 1943, pra dy muaj perpara kapitullimit te Italise. Gjermanet kaluan nga Maqedonia ne Greqi nepermjet Shqiperise dhe u sulmuan nga partizanet. Si ndeshkim ata bene masakren e Boroves dhe vrane 107 njerez te pafajshem ne Borove. [http://en.wikipedia.org/wiki/Massacre_of_Borov%C3%AB Artikulli anglisht], i shkruar nga perdoruesi Aigest disa vite me pare, ka cituar korrektesisht [http://books.google.com/books?id=_Hpr-PK39UkC&pg=PA434&dq=Blutiges+Edelwei%C3%9F:+die+1.+Gebirgs-Division+im+Zweiten+Weltkrieg+Author+Hermann&hl=en&ei=svV8TPnaEsKclgeM9eTrCw&sa=X&oi=book_result&ct=book-thumbnail&resnum=1&ved=0CCcQ6wEwAA#v=onepage&q&f=false kete burim gjermanisht, shih faqja 159]. Qe Masakra e Boroves eshte bere ne ate date, flasin edhe historianet shqiptare si pershembull ne [http://www.nasergashi.com/t3079-ka-edhe-nje-borove-ne-shqiperine-e-veriut-qe-u-dogj-e-u-poq-nga-nazifashistet-ai-eshte-bytyci-i-malesise-se-gjakoves kete artikull]. --[[Përdoruesi:Tetovo boy|Tetovo boy]] ([[Përdoruesi diskutim:Tetovo boy|diskutimet]]) 21 mars 2013 19:39 (CET)
784

edits