Ndryshimi mes inspektimeve të "Diskutim:Kristaq Rama"

:Po këtë "zërin", "temën" dhe "botën" e gjyshit a do e pranosh si referencë? Po pse ç'na bë vonë neve se çfarë shkruhet nëpër gazeta more bojso. Ne njohim vetëm bibliotekat ku shkojmë për tu informuar me burime të sigurta letrare e jo me paçavure humoristësh. Pija lëngun atyre lidhjeve se gjyshi as që ka interes për artikuj të kësaj natyre, por thjesht mundohet t'ju bind se e keni gabim kur doni t'i prezantoni lidhjet e jashtme si referenca. Hajt shko bëj gjum tani. [[Përdoruesi:Babagjysh|Babagjysh]] ([[Përdoruesi diskutim:Babagjysh|diskutimet]]) 16 mars 2013 07:37 (CET)
::Burimet qe ju i quani "letrare" kane lidhje me letersine, dhe nuk jane burime te besueshme. Nese une shkruaj nje artikull per Ballin Kombetar, nuk do marr parasysh burimin "letrar" Shevqet Musaraj, pasi ai eshte thjesht nje poet qe ka bere krijim letrar, e jo historian. Per cfare doli ne shesh kohet e fundit per Kristaq Ramen burimet e vetme jane gazetat, te cilat jane bazuar ne dokumente historike. Lidhjet e jashtme jane nga websajtet e gazetave dhe pranohen nga cdo wikipedia ne bote. Dhe mua interesi juaj personal nuk me intereson fare: thjesht po fus ne faqen e diskutimit argumentimin i cili do vleje qe te mbeshtese keto referenca ne kohe. Ju nuk keni asnje argument edhe pse i provuat te gjitha, dhe po shkoni kunder rregullave te wikit. Dhe te lutem mos me thuaj se c'te bej e c'te mos bej, te flej gjume apo jo, pasi nuk me intereson fare se c'idera ke ti per gjumin. Bile eshte nje cike e frikshme mania qe ke ti me gjumin tim. [[Përdoruesi:Tetovo boy|Tetovo boy]] ([[Përdoruesi diskutim:Tetovo boy|diskutimet]]) 16 mars 2013 07:40 (CET)
:::Po pse edhe ti me ballin qenke zogu? Po ku ishe more bojs tetove se na thave sytë. Nuk e dija që kishte ballista dhe andej nga anët e tua. Po pse nuk thua ti që qënken racë pjellore. Hajde bojsi gjyshit duku duku ndonjë herë këndej nga kisha se do mbetesh pa mend fare. Do ta shtroj gjyshi ty me mish të pjek dhe me raki. [[Përdoruesi:Babagjysh|Babagjysh]] ([[Përdoruesi diskutim:Babagjysh|diskutimet]]) 16 mars 2013 07:51 (CET)
::::Se me cfare partie politike jam une, kjo s'ka rendesi fare. Keni ndonje argument tjeter? [[Përdoruesi:Tetovo boy|Tetovo boy]] ([[Përdoruesi diskutim:Tetovo boy|diskutimet]]) 16 mars 2013 07:52 (CET)
:::::Jo jooo, po thashë meqë na dole ashtu hapur mendova të të jepja ndonjë mësim andej nga kisha. Po ti nuk dashke. Si të duash. Sa për dijeni gjyshi nuk mbron asnjë parti. [[Përdoruesi:Babagjysh|Babagjysh]] ([[Përdoruesi diskutim:Babagjysh|diskutimet]]) 16 mars 2013 08:07 (CET)
784

edits