Ndryshimi mes inspektimeve të "Përdoruesi diskutim:Hatake"

Pse? Vec kesaj, me gjej ku e perdor fjalen KOLABORACIONISTE per Ballin kombetar, nderkohe qe balli pas vitit 1943 u kthye ne mbeshtetese te pushtueve naziste. Shume pjese te tjera jane shkruar ne menyre te njeanshme nga na tende. Hatake, historia nuk rishkruhet ashtu siç mund te rishkruhet nje artikull. Historia ndodh dhe pastaj merremi me interpretime. Do te kerkoja me teper pergjgshmeri dhe neutralitet nga ana tende. Gjithe te mirat! --'''[[Përdoruesi:Euriditi|<font style="text-shadow:#000 0.1em 0.1em 0.1em; background: #C44747; color:white;l">&nbsp;Euriditi&nbsp;</font>]]''' 22 mars 2013 23:59 (CET)
 
:Rifuta (edhe pse te modifikuar) paragrafet hyres. Hyrja duhet te sintetizoje gjithe artikullin, pra Hatake, nese heq hyrjen, te pakten zevendesoje, po mos e ler bosh. Per sa i perket kolaboracionalizmit, kjo per mendimin tim duhet futur, pasi qeveria gjermane ishte mike e Ballit Kombetar (edhe pse brenda artikullit Hatake nuk e kishte hequr fjalen "bashkepunetore", qe eshte sinonimi i "kolaboracioniste", po mendoj qe kjo fjale duhet te jete gjithashtu edhe ne hyrje e jo te hiqet), po, nga ana tjeter duhet shtjelluar qe Gjermania njohu Shqiperine si shtet te pavarur, pra nga ana juridike, Shqiperia ishte e pavarur nga Gjermania, te pakten per pjesen e pare te vitit 9/1943 - 11/1944. Do doje ca kohe limimi i diferencave. --[[Përdoruesi:Tetovo boy|Tetovo boy]] ([[Përdoruesi diskutim:Tetovo boy|diskutimet]]) 23 mars 2013 05:56 (CET)
784

edits