Ndryshimi mes inspektimeve të "Michael Jordan"

1.995 bytes removed ,  7 vjet më parë
Wikidata interwiki
(Wikidata interwiki)
Profesional sportiv karierë
 
==  Karriera e heretherët ==
Gjatë sezonit te tij te pare në  NBA, Xhordan arriti nje mesatare prej 28.,2 ppg mbi 51.,5 % gjuajtje.  Ai shume shpejt u be një fan favorit madje në arenat kundeshtare,dhe u shfaq ne kopertinen e  Sportiv I ilustreted me titullin "Një Yll është  lindur" vetëm pas nje muaji kariere profesionale. Xhordan ishte gjithashtu I votuar si një  All star fillestar nga  fansat në sezonin si lojtar fillestar.  Debat u ngriten perpara ndeshjes se  gjithë-Yjeve   kur fjalë u happen që disa lojtare veterane , te udhehequr nga Isiah Thomas, ishin te merzitur  nga sasia e vëmendje qe Xhordan kishte marre. Kjo udhehoqi te  një e ashtu  quajtur "ngricë-jashtë" mbi Xhordan, ku lojtaret refuzonin ti pasonin topin ne lojë. Polemikat e lane  Xhordanin relativisht te paprekur kur ai u kthye te loja e rregullt e sezonit  , dhe ai do të vazhdonte te votohej lojtari Fillestar I Vitit. Bullsat e mbaruan sezonin me 38–44, dhe humben ne raundin e pare te playoffeve në katër loje me Milwaukee Bucks.
votohej lojtari Fillestar I Vitit.Bullsat e mbaruan sezonin me 38–44, dhe humben ne raundin e pare te playoffeve në katër loje me Milwaukee Bucks.
 
{{sport-cung}}
[[Kategoria:Basketbollistë në Chicago Bulls]]
[[Kategoria:Basketbollistë në Washington Wizards]]
 
[[ar:مايكل جـوردن]]
[[be:Майкл Джордан]]
[[bg:Майкъл Джордан]]
[[bn:মাইকেল জর্ডান]]
[[bs:Michael Jordan]]
[[ca:Michael Jordan]]
[[ckb:مایکل جۆردەن]]
[[cs:Michael Jordan]]
[[cy:Michael Jordan]]
[[da:Michael Jordan]]
[[de:Michael Jordan]]
[[el:Μάικλ Τζόρνταν]]
[[en:Michael Jordan]]
[[eo:Michael Jordan]]
[[es:Michael Jordan]]
[[et:Michael Jordan]]
[[eu:Michael Jordan]]
[[fa:مایکل جردن]]
[[fi:Michael Jordan]]
[[fr:Michael Jordan]]
[[ga:Michael Jordan]]
[[gan:米科·佐登]]
[[gl:Michael Jordan]]
[[he:מייקל ג'ורדן]]
[[hr:Michael Jordan]]
[[hu:Michael Jordan]]
[[hy:Մայքլ Ջորդան]]
[[id:Michael Jordan]]
[[io:Michael Jordan]]
[[is:Michael Jordan]]
[[it:Michael Jordan]]
[[ja:マイケル・ジョーダン]]
[[jv:Michael Jordan]]
[[ka:მაიკლ ჯორდანი]]
[[ko:마이클 조던]]
[[la:Michael Jordan]]
[[lb:Michael Jordan]]
[[lt:Michael Jordan]]
[[lv:Maikls Džordans]]
[[mk:Мајкл Џордан]]
[[ml:മൈക്കെൽ ജോർഡൻ]]
[[mn:Майкл Жордан]]
[[my:မိုက်ကယ် ဂျော်ဒန်]]
[[nl:Michael Jordan]]
[[nn:Michael Jordan]]
[[no:Michael Jordan]]
[[om:Michael Jordan]]
[[pl:Michael Jordan]]
[[pt:Michael Jordan]]
[[qu:Michael Jordan]]
[[ro:Michael Jordan]]
[[ru:Джордан, Майкл]]
[[sh:Michael Jordan]]
[[simple:Michael Jordan]]
[[sk:Michael Jordan]]
[[sl:Michael Jordan]]
[[sr:Мајкл Џордан]]
[[sv:Michael Jordan]]
[[ta:மைக்கல் ஜார்டன்]]
[[te:మైఖేల్ జెఫ్రీ జోర్డాన్]]
[[tg:Майкл Ҷордан]]
[[th:ไมเคิล จอร์แดน]]
[[tl:Michael Jordan]]
[[tr:Michael Jordan]]
[[uk:Майкл Джордан]]
[[vec:Michael Jordan]]
[[vi:Michael Jordan]]
[[vls:Michael Jordan]]
[[war:Michael Jordan]]
[[yo:Michael Jordan]]
[[zh:迈克尔·乔丹]]
[[zh-min-nan:Michael Jordan]]
[[zh-yue:米高佐敦]]