Ndryshimi mes inspektimeve të "Cindy Crawford"

198 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (robot Adding: pt:Cindy Crawford)
{{Biografia
[[Image:Playboy July 1988.jpg|150px|thumb|right|Cindy Crawford në cover të Playboy, Korrik 1988]]
|Foto = Playboy July 1988.jpg
|PX = 270px
|Emri = Cindy
|Mbiemri = Crawford
|Emri Alternativ = Cynthia Ann Crawford
|Profesionin = [[aktore]]
|Lindja = [[20 shkurt]] [[1966]]
|VendLindja = [[DeKalb]], [[Illinois]], [[ShBA]]
|Vdekja =
|VendDekja =
|Nacionalitetin = [[amerikane]]
|}}
'''Cindy Crawford''' (Cynthia Ann Crawford) u lind më [[20 shkurt]] [[1966]] në DeKalb, [[Illinois]], në [[ShBA]].
Është fotomodele dhe [[aktore]] amerikane. (Ekziston edhe një aktore e filmave [[pornografi]]k, e cila po ashtu e përdor këtë emër).