Dallime mes rishikimeve të "August Ferdinand Möbius"

v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
{{pp-semi-protected|small=yes}}
[[Skeda:August Ferdinand Möbius.png|thumbparapamje|August Ferdinand Möbius (1790–1868)]]
'''August Ferdinand Möbius''' ([[17 nëntor]] [[1790]] – [[26 shtator]] [[1868]]) ishte një [[matematika]]n dhe astronom teorik nga [[Gjermania]].
 
 
== Puna ==
[[Skeda:Möbius strip.jpg|thumbparapamje|mini|[[Rripi i Möbiusit]]]]
* [http://gallica.bnf.fr/notice?N=FRBNF37264645 Gesammelte werke Erster band (v. 1)] (Leipzig : S. Hirzel, 1885)
* [http://gallica.bnf.fr/notice?N=FRBNF37265486 Gesammelte werke Zweiter band (v. 2)] (Leipzig : S. Hirzel, 1885)