Dallime mes rishikimeve të "Avulli"

4 bytes added ,  9 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 47 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q255722 (translate me))
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
[[Skeda:Crepuscular Rays Beam through the Mist Blown from Takkakaw Falls.jpg|thumbparapamje|right|250px|Avulli krijojn lagështinë]]
Avulli është [[gazi|gaz]], i cili në përgjithësi është ende në kontakt me fazën e lëngshme dhe atë të ngurrtë, i cili nga sublimimi ose avullimi del në sipërfaqe.