Ndryshimi mes inspektimeve të "Bihar"

4 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
v (Robot: ndryshime kozmetike)
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
[[Skeda:India_Bihar_locator_map.svg|thumbparapamje|200px|Vendndodhja e Biharit në Indi]]
'''Bihari''' është [[Shtetet e Indisë|shtet]] verior i [[India|Indisë]] me popullësi rreth 103 milion. Kryeqyteti i Biharit është Patna, dhe gjuhët zyrtare jane Hindi dhe Urdu.<ref>[http://www.biharonline.gov.in/ Faqja zyrtare e Biharit]</ref>