Ndryshimi mes inspektimeve të "Bioteknologjia"

v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
v (r2.7.2) (roboti shtoj: as:জৈৱ প্ৰযুক্তি)
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
[[Skeda:Insulincrystals.jpg|thumbparapamje|Kristali i insulines|right|250px]]
'''Bioteknologjia''' është fushë e [[Biologjia e aplikuar|biologjisë së aplikuar]] që përfshin përdorimin e organizmave të gjallë dhe bioproceseve në [[Inxhinieria|inxhinieri]], [[Teknologjia|teknologji]], [[Mjekësia|mjekësi]] dhe fusha të tjera që kërkojnë bioprodukte.