Ndryshimi mes inspektimeve të "DVD"

4 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
v (Bot: Migrating 81 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q5294 (translate me))
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
[[Skeda:DVD two kinds.jpg|thumbparapamje|left|270px]]
'''DVD''' ''(Digital Versatile/Video Disc)'' është një medium për inçizimin e imazheve lëvizëse dhe vidio dhe duket si [[CD]], por ka më shumë kapacitet dhe ka dal si zëvendësues i [[VHS]] ''(Video Home System)''. DVD më së shumti përdoren për filma artistik.
== Llojet e DVD ==