Ndryshimi mes inspektimeve të "Dinastia Qing"

4 bytes added ,  7 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|)
v (r2.7.3) (roboti shtoj: new:चिङ काल)
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
[[Skeda:China Qing Dynasty Flag 1889.svg|thumbparapamje|250px|Flamuri i Dinastisë Qing dhe i Kinës]]
'''Dinastia Qing''' (1644-1911) pati gjithsej 12 perëndorë, nga Nurhaçi deri tek perandori i fundit Puyi. Po të numërohen vitet duke filluar nga koha e hyrjes së saj këtej Murit të Madh, dinastia Qing pati 10 perandorë dhe zgjati 268 vjet.