Dallime mes rishikimeve të "Bushatllinjtë"

527 bytes added ,  8 vjet më parë
v
v (Bot: Automated text replacement (-|thumb| +|parapamje|))
== Shiko edhe ==
* [http://www.horizonti.com/libri/ne_kujtim_te_brezave/hafiz_halit_bushati.htm Halit Bushati]
* [http://www.albanians.gr/forumi/index.php?topic=7.5;wap2|Lufta e shqiptarëve për pushtet|'' Ne gjysmen e pare te shek. XVIII, kishte pothuajse ne edo sanxhak: ne sanxhakun e Shkodres ishin eaushollajt e Bushatllinjte; ne ate te Dukagjinit ishin Begollajt e Pejes dhe Kryezite e Gjakoves; ne sanxhakun e Elbasanit ishin Verlacet e Bieakeinjte; ne ate te Beratit ishin Vlorajt, Velabishtajt e Ngurzajt; ne sanxhakun e Delvines ishin Asllanpashallite e Kokajt; ne ate te Janines ishin gjithashtu Asllanpashallite e Alizotajt]
 
[[Kategoria:Politikanë shqiptarë]]