Dallime mes rishikimeve të "Aleister Crowley"

No change in size ,  9 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor)
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 46 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q172684 (translate me))
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
|}}
 
'''Alister Krouli''' ([[gjuha angleze|ang.]] : Aleister Crowley), ([[12 tetor|12 Tetortetor]] [[1875]] – [[1 dhjetor|1 Dhjetordhjetor]] [[1947]]), ishte një shkrimtar, okultist, poet, përgjues dhe jogi [[Anglezët|anglez]]. Ishte anëtar në disa shoqërira magjike si [[Urdhëri Hermetik i Agimit të Artë|Urdhrën Hermetike të Agimit të Artë]], dhe Ordo Templi Orientis. U bë i mirënjohur pas shkrimit të veprave të tija ''Libri i Ligjit'' dhe ''Magick'' (4 vëllime).
 
[[Kategoria:Shkrimtarë anglezë]]