Dallime mes rishikimeve të "An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess"

v
Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor)
v (Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q698049 (translate me))
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
| artisti = [[John Petrucci]] dhe [[Jordan Rudess]]
| kopertina = Petrucci&Rudess.jpg
| lëshimi = [[11 Dhjetordhjetor|11 dhjetor]] {{M|2000}} <small>(Origjinali)</small><br />[[18 Majmaj|18 maj]] {{M|2004}} <small>(Ri-lëshimi)</small>
| inçizimi = [[10 Qershorqershor|10 qershor]] [[2000]] (Helen Hayes Performing Arts Center, Nyack, New York)
| zhanri = [[Instrumental rock]]<br />[[Jazz]]
| zgjatja = 78:76
'''''An Evening with John Petrucci and Jordan Rudess''''' është një album i dy anëtarëve të bendit [[Dream Theater]], [[John Petrucci]] ([[kitara|kitarë]]) dhe [[Jordan Rudess]] ([[Tastiera (instrument)|tastierë]]). Ky album është i jashtëzakonshëm sepse i tëri performohet live (përpos këngës së fundit) dhe vetëm nga këta dy muzicientë (pa instrumentistë të tjerë shtesë).
 
Albumi u inçizua më [[10 Qershorqershor|10 qershor]] [[2000]] në Helen Hayes Performing Arts Center, Nyack, [[New York]], u lëshua më [[11 Dhjetordhjetor|11 dhjetor]] {{M|2000}}, dhe u ri-lëshua më [[18 Majmaj|18 maj]] [[2004]].
 
Albumi u takon zhanreve [[instrumental rock]] dhe [[jazz]].