Ndryshimi mes inspektimeve të "Angelina Jolie"

No change in size ,  7 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor)
v (Bot: Migrating 92 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q13909 (translate me))
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
| titulli = Angelina Jolie
| emri i vërtetë = Angelina Jolie Voight
| ditëlindja = [[4 Qershorqershor|4 qershor]] [[1975]]
| vendlindja = [[Los Angeles]], [[Kalifornia]]
(height = 1.77)
}}
 
'''Angelina Jolie''' lindi më [[4 Qershorqershor|4 qershor]] [[1975]] në [[Los Angeles]], [[Kalifornia|Kaliforni]]; lindur si '''Angelina Voight'''. Është një [[aktori|aktore]] [[shtetet e Bashkuara të Amerikës|amerikane]]. Bijë e [[aktori]]t [[Jon Voight]] dhe [[aktori|aktores]] [[Marcheline Bertrand]].
 
== Kariera ==