Dallime mes rishikimeve të "Festivali i 49-të i Këngës në RTSH"

v
Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor)
v (Bot: Migrating 8 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2125611 (translate me))
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
| KËNGA FITUESE = Kënga ime
}}
'''Festivali i 49-të i Këngës në [[RTSH]]''' u zhvillua në datat [[23 dhjetor|23]], [[24 dhjetor|24]] dhe [[25 dhjetor]] [[2010]] në Pallatin e Kongreseve në [[Tiranë]]. Kënga fituese ishte "Kënga ime" e kënduar nga [[Aurela Gaçe]], me kompozim të [[Shpëtim Saraçi]]t dhe tekst të [[Sokol Marsitmarsit]].