Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Kubës"

No change in size ,  7 vjet më parë
v
Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor)
v (Bot: Migrating 51 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q163008 (translate me))
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
[[Skeda:Flag of Cuba.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Kubës]]
'''[[Flamuri]] i [[Kubë]]s''' u adoptua më [[20 Majmaj]], [[1902]], dhe përbëhet nga një fushë me pesë vija të kaltra dhe të bardha, dhe një trekëndësh të kuq në anën e majtë me nnjë yll të bardhë.Flamuri u dizajnua më [[1848]] për lëvizjen e pavarsisë, që kishte për qëllim ndarjen e [[Kubë]]s nga Spanja dhe bashkimin e saj me shtetet e tjera të [[SHBA]]së.
 
== Shih dhe këtë ==