Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Nikaraguas"

v
Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor)
v (Bot: Migrating 46 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q172533 (translate me))
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
[[Skeda:Flag of Nicaragua.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Nikaraguas]]
'''Flamuri i [[Nikaragua]]s''' u adoptuan më [[27 Gushtgusht]], [[1971]]. Ai bazohet në flamurin e [[Flamuri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Qendrore|flamurin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Qendrore]] dhe ishte inspiruar nga [[Flamuri i Argjentinës]]
 
== Shih dhe këtë ==