Dallime mes rishikimeve të "Gisele Bündchen"

No change in size ,  8 vjet më parë
v
Reverted to revision 1326099 by Addbot on 2013-04-04T16:58:26Z
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
v (Reverted to revision 1326099 by Addbot on 2013-04-04T16:58:26Z)
 
== Familja dhe jeta e hershme ==
Bündchen ka lindur në qytetin brazilian të Três de majMaj dhe u rrit deri në Horizontina, Rio Grande do Sul, të Vania Nonnenmacher, nga një nëpunës banke pensionist, dhe Valdir Bündchen, një mësuese universiteti dhe shkrimtare. Bündchen është katolike dhe flet portugalisht si gjuhën e saj amtare. Ajo gjithashtu flet spanjisht dhe anglisht.
 
"Unë kam lindur në Horizontina, një qytet Brazilian në shtetit Rio Grande do Sul. Qyteti ishte dikur i kolonizuar kryesisht nga gjermanët. Në shkollën që unë kam ndjekur, për të mësuar gjermanisht në të vërtetë ishte i detyrueshëm nga klasa e tretë me radhë. Por që nga kontaktet e pakta me gjuhë të tillë për një kohë të gjatë, unë për fat të keqe kam harruar. Unë i përkas brezit të gjashtë ne familjen time në Brazil.”