Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Luksemburgut"

v
Reverted to revision 1321641 by Addbot on 2013-04-04T15:06:31Z
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
v (Reverted to revision 1321641 by Addbot on 2013-04-04T15:06:31Z)
[[Skeda:Flag of Luxembourg.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Luksemburgut]]
'''Flamuri i [[Luksemburgu]]t''' përbëhet nga tri vija horizontale, e kuqe, e bardhë, e kaltër dhe mund të jetë në proporcionet 1:2 ose 3:5. Së pari është përdorur mes viteve [[1845]] dhe [[1848]] ndërsa u adoptua zyrtarisht më [[23 qershorQershor]] [[1972]].
 
== Shih dhe këtë ==