Flamuri i Grenadës: Dallime mes rishikimesh

No change in size ,  10 vjet më parë
v
Reverted to revision 1321811 by Addbot on 2013-04-04T15:11:44Z
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor)
v Reverted to revision 1321811 by Addbot on 2013-04-04T15:11:44Z
Rreshti 1:
[[Skeda:Flag of Grenada.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Grenadës]]
'''[[Flamuri]] kombëtar i [[Granadë]]s''' u adoptua pas pavarsisë së vendit nga [[Britania e Madhe]], më [[7 shkurtShkurt]] [[1974]]. Gjashtë yjet në vijën e kuqe simbolizojnë gjashtë njësitë administrative të [[Grenadë]]s, apo siç njihen me emrin "parish", kurse ylli në mes i rrethuar nga një disk i kuq, simbolizon kryeqytetin, [[Saint George's, Grenada|Saint George's]].
 
== Shih dhe këtë ==