Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Arubas"

No change in size ,  8 vjet më parë
v
Reverted to revision 1322127 by Addbot on 2013-04-04T15:19:54Z
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
v (Reverted to revision 1322127 by Addbot on 2013-04-04T15:19:54Z)
[[Skeda:Flag of Aruba.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Arubas]]
 
'''[[Flamuri]] kombëtar i [[Aruba]]s''' ([[Skeda:FIAV 110000.svg|23px]]) u adoptua më [[18 marsMars]], [[1976]]. Dizajni përbëhet nga një fushë me dritë (e quajtur "[[Larkspur]]" ose e kaltër e "[[Kombet e Bashkuara|O.K.B]]-së"), dy vija të çelëta paralele të verdha në gjysmën e poshtme, dhe një yll katër-majësh i kuq ("e kuqe e [[Flamuri i Unionit|Flamurit të Unionit]]") në qosh.
 
== Shih dhe këtë ==