Dallime mes rishikimeve të "Duff McKagan"

No change in size ,  8 vjet më parë
v
Reverted to revision 1325292 by Addbot on 2013-04-04T16:35:53Z
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
v (Reverted to revision 1325292 by Addbot on 2013-04-04T16:35:53Z)
[[Skeda:Duff mckagan.jpg|thumb|150px|alt=Example alt text |Duff McKagan]]
 
'''Michael Andrew "Duff" McKagan''' (i lindur më 5 shkurtShkurt, 1964 në Seattle, Washington) është një muzikant Amerikan. Ai njihet si basisti i grupit hard rock [[Guns N' Roses]]. McKagan lozi me Guns N' Roses që nga formimi i grupit më 1985 deri më 1998. Në vitin 2002, bashkë me [[Slash]] dhe Matt Sorum nga Guns N' Roses ai formoj grupin Velvet Revolver. Ai ka punuar me muzikantë si Jane's Addiction, Loaded, dhe Alice in Chains. McKagan do lozi në albumin solo të Slash.
 
== Lidhje të Jashtme ==