Dallime mes rishikimeve të "Alyssa Milano"

No change in size ,  8 vjet më parë
v
Reverted to revision 1313346 by Addbot on 2013-04-01T08:08:14Z
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
v (Reverted to revision 1313346 by Addbot on 2013-04-01T08:08:14Z)
| titulli =
| emri i lindjës = Alyssa Jayne Milano
| ditëlindja = [[19 dhjetorDhjetor|19 dhjetor]] [[1972]]
| vendlindja = [[Brooklyn]], [[New York City]], [[New York]]
| ditëvdekja =
[[Skeda:Alyssa Milano Liberty.jpg|right|parapamje|Alyssa Milano]]
 
'''Alyssa Jayne Milano''' lindi më [[19 dhjetorDhjetor|19 dhjetor]] [[1972]] në [[Brooklyn]], [[New York City]], [[New York]]. Është një [[aktori|aktore]], [[producenti i filmit|producente]] dhe këngëtare [[shtetet e Bashkuara të Amerikës|amerikane]]. Prej [[1998]] - [[2006]] luajti ajo në [[Charmed]].
 
== Filmografia ==