Dallime mes rishikimeve të "Aleksandër Peçi (ushtarak)"

v
Reverted to revision 1248436 by Roboti Tung on 2012-12-19T16:13:45Z
v (Bot: Automated text replacement (-Janar +janar & -Shkurt +shkurt & -Mars +mars & -Prill +prill & -Maj +maj & -Qershor +qershor & -Korrik +korrik & -Gusht +gusht & -Shtator +shtator & -Tetor +tetor & -Nëntor +nëntor & -Dhjetor +dhjetor))
v (Reverted to revision 1248436 by Roboti Tung on 2012-12-19T16:13:45Z)
 
[[Skeda:Aleksandër Peci.jpg|parapamje|200px]]
Nëntetar '''Aleksandër Jak Peçi''', ka lindur me [[26 shtatorShtator|26 shtator]] [[1988]], në fshatin [[Lekbibaj]] të Tropojës dhe banues në Bathore, Tiranë. Pasi mbaroi shkollën e mesme në Bathore, është titulluar ushtarak aktiv me gradën profesionist i parë, në Repartin Ushtarak Nr. 1001. Pas kryerjes me sukses të Kursit Bazë të Forcave Speciale, më datën16.01.2011, është bërë pjesë e Batalionit të Forcave Speciale, me detyrë specialist armatimi në Grupin e Parë Special të Kompanisë së Aksioneve Special Ujore në Batalionin e Forcave Speciale. Nga data 16.01.2012, nëntetar Peci është dërguar me mision luftarak “Eagle-4”, në përbërje të Batalionit të Forcave Speciale në Kandahar, Afganistan.
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]